POMŮŽEME, KDYŽ POTŘEBUJETE

Generální opravy
Předepsaný servis

Máme pro vás připravené zázemí, kde zajistíme nutné opravy i údržbu vašich kolejových vozidel, speciálních drážní strojů a techniky Robel.
POMŮŽEME, KDYŽ POTŘEBUJETE

Generální opravy
Předepsaný servis

Máme pro vás připravené zázemí, kde zajistíme nutné opravy i údržbu vašich kolejových vozidel, speciálních drážní strojů a techniky Robel.
HALA A VLEČKA

Zázemí pro
servis

Pro servisní úkony máme k dispozici středisko v Lovosicích, jehož součástí je plně vybavená hala se servisními kanály a vlastní vlečka.
SPECIÁLNÍ TECHNIKA

Speciální drážní vozidla

Naše středisko je prvním externím certifikovaným střediskem speciálních drážních vozidel Plasser & Theurer na světě.
MUSÍ BÝT V POHYBU

Servis kolejových vozidel

Díky nutné pravidelné údržbě a případnému servisu, který vám dokážeme zajistit, budou vaše stroje stále v pohybu připravené plnit své úkoly.
RUČNÍ TECHNIKA

Servis mechanizace Robel

Na českém a slovenském trhu již řadu let zastupujeme výrobce mechanizace Robel. Nedílnou součástí služeb poskytovaných našim zákazníkům je i její servis.
https://vhcgroup.cz/wp-content/uploads/2023/11/VHC_Group_background_1.png
KVALITNÍ ZÁZEMÍ

Servis pro
vaše stroje

Od roku 2022 v Lovosicích provozujeme servisní středisko. Základem střediska je hala, která poskytuje zázemí pro celou řadu pracovních operací. Je vybavena dvěmi stometrovými kolejemi s pracovními kanály. K dispozici je celkem deset zvedáků s dílčí nosností 25 tun a také portálový jeřáb schopný manipulovat až s 10 tunami.

Součástí střediska je vlastní vlečka. Vlečka umožňuje zkušební jízdy a ověřování funkčnosti opravovaných strojů. Servisní hala je dále vybavena soustružnou, klempířskou dílnou a vnitřním vytápěným i venkovním skladem. Navíc nechybí ani vybavené školicí středisko a zázemí pro externí techniky.

012345678900123456789001234567890

metrů pracovních kolejí s montážním kanálem

0123456789001234567890

zvedáků a navíc portálový jeřáb na 10t

01234567890 012345678900123456789001234567890

metrů vlastní vlečky pro zkoušení a odstávku

PROSÍM DOPLNITS ČÍM VÁM POMŮŽEME

DOPLNIT TEXT
 • SPECIÁLNÍ DRÁŽNÍ STROJE
 • OPRAVY DRÁŽNÍCH VOZIDEL
 • OPRAVY MALÉ TECHNIKY

Odpovídající servisní služby vnímáme jako nedílnou součást zastupování společnosti Plasser & Theurer na tuzemském trhu. K tomu máme certifikované servisní středisko schopné provádět na strojích Plasser & Theurer běžnou údržbu, opravy i modernizace.

 • PROVOZNÍ ÚDRŽBA
  Podle najetých motohodin zajišťujeme u speciálních drážních vozidel nezbytnou provozní údržbu, aby byly stále k dispozici pro svou práci.
 • ZÁRUČNÍ A POZÁRUČNÍ SERVIS
  Poskytujeme servis předepsaný společností Plasser & Theurer tak, aby byla zajištěna provozuschopnost a dodržena bezpečnost.
 • GENERÁLNÍ OPRAVY
  V rámci generální opravy jsme schopni stroj kompletně demontovat a zkontrolovat všechny jeho části včetně rámu i funkčních celků.
 • MODERNIZACE
  Při modernizaci aktualizujeme subsystémy na novější generaci, čímž zvyšujeme produktivitu, rozšiřujeme funkce a prodlužujeme životnost.
 • AUDIT/VEDO
  Našim partnerům nabízíme audit stroje, během kterého se posuzuje kompletní technický stav. Připravíme seznam servisních úkonů a orientačně je naceníme.
 • MOBILNÍ TECHNIK
  Náš mobilní technik je pro vás k dispozici během pracovních dnů. Přímo na místě zjistí příčinu případné závady a pomůže s jejím rychlým řešením.

SERVIS KOLEJOVÝCH VOZIDEL
Naše servisní středisko můžete využít pro údržbu nebo servis lokomotiv a železničních vozů. Kombinace kryté haly a vlastní vlečky umožňuje odstávku vozidel a celou řadu servisních úkonů.

 • DIAGNOSTIKA STAVU
  Prvním krokem je zjistit, v jakém stavu technika je. V hale máme koleje s montážními kanály, zvedáky a portálový jeřáb, které všechny potřebné úkony velmi usnadňují.
 • ÚDRŽBA A SERVIS
  Podle najetých motohodin zajišťujeme u drážních vozidel nezbytnou provozní údržbu, aby byly stále k dispozici pro svou práci.
 • OPRAVY NÁPRAV A PODVOZKŮ
  Vedle běžných oprav náprav také zajišťujeme vyvázání podvozků pro kompletní generální opravu.

SERVIS MECHANIZACE ROBEL
Vedle nabídky malé mechanizace značky Robel pro údržbu železničního svršku poskytujeme také servis této techniky v servisním středisku v Lovosicích.

 • PROVOZNÍ ÚDRŽBA
  Přestože mechanizace Robel nepatří mezi složitou techniku, je určitě důležitá její pravidelná údržba. Majitelům těchto strojů nabízíme zázemí VHC Servis a zkušenosti našich pracovníků.
 • ZÁRUČNÍ A POZÁRUČNÍ SERVIS
  Zkušenosti se stroji značky Robel nám usnadňuje její záruční a také pozáruční servis. Naše servisní dílna má k dispozici testovací kolejové pole.
 • CERTIFIKOVANÝ SERVIS
  Středisko VHC Servis je certifikovaným servisem mechanizace Robel. Provozovatelé těchto strojů mohou navíc využít síť lokálních autorizovaných servisů.
NÁŠ PŘÍBĚH

Přes třicet let
jsme s vámi na kolejích

V roce 1992 byla založena společnost VHC Trade. Hned od počátku zastupovala rakouského výrobce Plasser & Theurer na českém a slovenském, tehdy ještě československém trhu. Plasser & Theurer je největším světovým výrobcem speciální drážní techniky a pochopitelně působí nejen v dalších evropských zemích, ale i jinde ve světě.

To, že VHC Trade zastupuje techniku Plasser & Theurer na českém trhu již více než třicet let, považujeme za výsledek dobré práce od počátku fungování naší společnosti až po současnost.

Ještě do konce milénia společnost VHC Trade rozšířila portfolio svých dodavatelů o německý Robel a švýcarské Speno. Díky tomu můžeme našim partnerům nabídnout ruční stroje pro údržbu kolejových systémů a také zajišťujeme techniku pro reprofilaci železničních tratí a výhybek. Poměrně nedávno přibyly přesné měřící stroje Vogel & Plötscher využívané k diagnostice železničního svršku.

Stavba a údržba železničních tratí je specifickým a zajímavým oborem. V poslední době se zde setkáváme s řadou inovací, kde se uplatňují nové technologie. Na to jsme reagovali i my. Změnili jsme strukturu naší firmy, posílili tým o nové spolupracovníky a rozšířili portfolio našich služeb o další činnosti. 

Od roku 2016 máme k dispozici servisní zázemí v severních Čechách, jehož jsme se v roce 2021 stali výhradním vlastníkem. V Lovosicích nyní provozujeme první certifikované externí středisko společnosti Plasser & Theurer na světě. Díky této naší investici najdete v oblasti střední Evropy plnohodnotné a kvalifikované zázemí pro dlouhodobou péči o vaše stroje. Od roku 2022 se soustředíme na servis a údržbu kolejových vozidel ze segmentu drážní dopravy a v neposlední řadě zejména také o integraci systémů ETCS.

Dnes se jako skupina VHC Group zaměřujeme nejen na dodávky technologií, ale rovněž na servis a údržbu strojů, včetně jejich generálních oprav a modernizace.

Pracovníci společnosti VHC Group nezapomínají na potřeby našich zákazníků, a proto jim chceme stále zajišťovat nejlepší péči a garantovat osobní přístup tak, jak tomu bylo od počátku.

https://vhcgroup.cz/wp-content/uploads/2023/11/VHC_Group_galerry_1-1-1280x854.jpg
Servis_Galerie_11
Servis_Galerie_10
Servis_Galerie_4
Servis_Galerie_5
Servis_Galerie_9
Servis_Galerie_8
Servis_Galerie_2
Servis_Galerie_7
Servis_Galerie_1
Servis_Galerie_12
Servis_Galerie_6
Servis_Galerie_3
KOMPLEXNÍ SLUŽBY

Zázemí střediska VHC Servis.

KOMPLEXNÍ SLUŽBY

Zázemí střediska VHC Servis.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Poslední novinky

InnoTrans 2024
12Čvc
InnoTrans 2024
Vážení zákazníci, rádi bychom Vás pozvali na blížící se největší světový veletrh dopravních technologií InnoTrans v Berlíně, který se uskuteční od 24. do 27. září 2024.   Vstupenky jsou k dispozici pouze online a nelze je tedy zakoupit na místě. Pro volné vstupenky nás neváhejte kontaktovat na email: hm@vhctrade.cz Vstupenky jsou platné rovněž jako jízdenky pro...
10.40 Vrtačka kolejnic s motorem Honda GX50
11Čvc
10.40 Vrtačka kolejnic s motorem Honda GX50
Nyní je v našem portfoliu nová verze vrtačky kolejnic 10.40. Osvědčená kolejnicová vrtačka s motorem Honda GX35 je nyní k dispozici s ještě silnějším motorem Honda GX50.   Výhody: – Nízká hmotnost (od 15,5 kg) – Rychloupínací zařízení dostupné jako příslušenství (montáž/demontáž do 3 sekund) – Výměna šablon kolejnicových profilů bez použití nářadí – Univerzální...
Podbíjecí pěch 62.05CC s 4-taktním motorem
17Čvn
Podbíjecí pěch 62.05CC s 4-taktním motorem
Společnost ROBEL představuje podbíjecí pěch 62.05CC s 4-taktním motorem Honda GX50.   Naše portfolio nyní zahrnuje také podbíjecí pěch se 4taktním motorem Honda GX50. Jako pohon si můžete vybrat 2-taktní, 4-taktní nebo elektrický motor. Výhody: – vysoké madlo a nízko položené těžiště – nízká hmotnost – osvědčený průměr podbíjecího nástroje: 95 mm – Není nutná...
Rail Business Days 2024
14Čvn
Rail Business Days 2024
Ve dnech 11. – 13. června 2024 se v Ostravě v Trojhalí Karolina konal již tradiční mezinárodní železniční veletrh a konference. První den veletrhu proběhlo za účasti ministra dopravy pana Martina Kupky, generálního ředitele Správy železnic pana Jiřího Svobody, Thomase Schöpfa, generálního ředitele a Markuse Schnetze obchodního ředitele ze společnosti Plasser & Theurer oficiální předání a křest...
Baterie 400 a 800 Wh (71.01) se slevou 50, respektive 40 %
5Pro
Baterie 400 a 800 Wh (71.01) se slevou 50, respektive 40 %
Do 22.prosince 2023 nabízíme speciální slevu na baterie Robel 400 A 800 Wh (71.01). 
Modulární bruska kolejnic a výhybek 13.63 na prodej
1Pro
Modulární bruska kolejnic a výhybek 13.63 na prodej
Nabízíme prodej Modulární brusky kolejnic a výhybek 13.63, která sloužila jako demo zařízení.

Spojte se s námiVHC SERVIS

Navštivte naši kancelář, nebo nám jednoduše napište e-mail, kdykoli budete chtít. V případě jakýchkoli dotazů nás neváhejte kontaktovat.
Zelený pruh 1560/99
140 00 Praha 4 - Braník

Lukavecká
410 02 Lovosice
+420 720 850 891
servis@vhcservis.cz
https://vhcgroup.cz/wp-content/uploads/2023/11/VHC_Group_galerry_1-1-640x427.jpg